Inkl. moms 0

Kwik Sew

Kwik Sew symönster

Om Kwik Sew symönster:

KWIK SEW har ca 500 olika mönster i sin kolletion för dam, herr, barn, accessoarer och hobby. Mönster för alla åldrar, storlekar och alla typer av vävda tyger och stretchtyger. Kwik Sews specialité är mönster för stretchtyger bland annat för danskläder, konståkningsdräkter och badplagg.

Sömsmån ingår i mönstret med 1.5 cm 


STORLEKSTABELL


Dam

Storlek
XSSMLXLXXL
USA
4 - 68 - 1012 - 1416 - 1820 - 2224 - 26
EUR
30 - 3234 - 3638 - 4042 - 4446 - 4850 - 52
Bystcm75 - 7880 - 8387 - 9297 - 102107 - 112117 - 122
Midjacm56 - 5861 - 6467 - 7176 - 8187 - 9499 - 104
Höftcm80 - 8385 - 8892 - 97102 - 107112 - 117122 - 127
Ryggcm39 - 39,540 - 40,541,5 - 4242,5 - 4344 - 4445 - 46



Dam Plus

Storlek
1X2X3X4X5X6X
USA
22W - 24W26W - 28W30W - 32W34W - 36W38W - 40W42W - 44W
EUR
48 - 5052 - 5456 - 5860 - 6264 - 6668 - 70
Bystcm117 - 122127 - 132137 - 142147 - 152155 - 160165 - 170
Midjacm97 - 102107 - 112117 - 122127 - 132137 - 140142 - 147
Höftcm137 - 142147 - 152155 - 160165 - 170175 - 180185 - 190
Ryggcm44 - 44,545 - 4545,5 - 46



Herr

 Storlek
SMLXL
USA
34 - 3638 - 4042 - 4446 - 48
EUR
44 - 4648 - 5052 - 5456 - 58
Bröstcm87 - 9297 - 102107 - 112117 - 122
Midjacm71 - 7681 - 8792 - 99107 - 112
Höftcm89 - 9499 - 104109 - 114119 - 124
Halscm35,5 - 3738 - 39,540,5 - 4243 - 44,5
Ärmcm81 - 8184 - 8487 - 8789 - 89



BARN

Storlek
SMLXL
USA
78 - 1012 - 1416
EURcl128134 - 140146 - 152158
Bröstcm6669 - 7376 - 8187
Midjacm5860 - 6265 - 6770
Höftcm6971 - 7681 - 8792
Ryggcm29,531 - 32,534,5 - 3638
Längdcm127132 - 142149 - 155156



Flickor plus

Storlek





USA
8,510,512,514,516,5
EURcl134140146152158
Bröstcm7680848891
Midjacm7174767981
Höftcm8488929696
Ryggcm323435,537,539,5
Längdcm132142149155161

 


Barn

Storlek






USA
234566X
EURcl9298104110116122
Bröstcm535658616465
Midjacm515253555657
Höftcmxx61646667
Ryggcm22232425,52727,5



Småbarn - Toddlers

Storlek





USA
0,51234
EURcl74809298104
Bröstcm4851535658
Midjacm4850515253
Längdcm71798794102



Baby

Storlek
prematurnyfödd



USA
PRNBSMLXL
EURclprematur50 - 6262 - 6868 - 7474 - 8080 - 86
Längdcm- 4245 - 6164 - 6669 - 7174 - 7879 - 81
Viktkg- 3,54 - 56 - 78 - 1010 - 1212 - 13